STRATEGIA DRONOWA 2.0

28.07.2023r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja pt. ”Budowanie zaufania publicznego dla korzystania z dronów na poziomie regionalnym i lokalnym oraz ich zastosowanie m.in. przez służby zarządzania kryzysowego”. Na konferencji debatowano
o wykorzystaniu bezzałogowców w sektorze cywilnym, a także podnoszono kwestię prawodawstwa, które miałoby to regulować. Spotkanie odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla.

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego prezentowano różnego typu drony, w tym produkt firmy Eurotech BSP HAASTA, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia.

Prócz samorządowców na konferencję zaproszono przedstawicieli instytucji, uczelni, służb mundurowych oraz przedsiębiorców.

Eurotech reprezentował pan Grzegorz Jaromi – Wiceprezes Zarządu, który wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat wykorzystania dronów w zarządzaniu kryzysowym, a także miał przyjemność udzielić krótkiej wypowiedzi dla TVP Rzeszów odnośnie perspektyw wykorzystania bezzałogowców na rynku cywilnym.

https://rzeszow.tvp.pl/71621187/strategia-dronowa-20-nowe-szanse-dla-rynku-dronow